Mammām vajag atpūsties!

Mammām vajag atpūsties!

Mamma, ja tu šo lasi, es gribu, lai tu zini, ka tev arī citreiz vajag atpūsties!

Šodien padalos ar bildēm no kāda saulrieta viršos, kur mēs darījām tieši to – atpūtāmies. Izrāvāmies no savas ikdienas, no miljoniem pienākumu un vajadzību, no mājas, kuru, turpinot kārtot katru dienu, bet tā nekad nav kārtībā uz ilgu, no ikdienas darbiem, kas mammu dzīvē tik bieži atkārtojas.

Viss sākās ar ideju, kad Anita man uzrakstīja, ka brīvdienās, pēc veselas nedēļas nepārtraukta lietus, sola saulīti. Sapratām, kurām no mums ir iespēja pievienoties, sarunājām, kura sarupēs katru no ēdieniem un norunājām tikties viršos pirms saulrieta. Mums izdevās ļoti skaists, gards vakars, kur daudz smējāmies, runājām par saviem sapņiem un cerībām, un vienkārši atpūtāmies un baudījām to, ko Dievs mums devis – dabu, draudzību, ēdienu, vienam otru, mūsu bērnus.

Katrai mammai ir kaut kas savs, kas viņai palīdz atpūsties, un katrai arī ir savs laiks. Es zinu, ka tad, kad jūtu, ka man vajadzīgas dažas stundas sev un tās arī paņemu sev, atgriežos ar pavisam citu skatu uz dzīvi un bērnu. Es kļūstu par labāku mammu, kad esmu nedaudz atpūtusies, esmu pacietīgāka, mierīgāka, priecīgāka. Mans laiks kopā ar Noa kļūst daudz vērtīgāks un skaistāks. Ir nedēļas, kad viss ir ok un izbaudu, ka esmu mājās, ka varu būt ar savu dēliņu 24/7, bet ir reizes, kad sagaidu, kad mājās atnāks vīrs, un vienkārši izeju laukā viena pati.

 

Te dažas lietas un idejas, kas palīdz man:

Tējas vai kafijas krūze vienai pašai, kad vīrs atnāk mājās. Tās 10 vai 15 minūtes var izmainīt visu dienu.

Kino! Kino man vienmēr palīdz atpūsties. Bieži eju uz kino viena pati. To iesāku pavisam nejauši, jo vienreiz, kad bija sarunāts iet uz kino ar draudzeni un viņa atcēla, izlēmu tomēr iet viena pati, un tas beigās bija tik forši, ka tagad ik pa laikam eju uz filmu viena.

Kaut kas radošs. Šis pasākums ir spilgts piemērs tam, kas man ir atpūta. Sagatavoties, visu skaisti sakārtot, fočēt, būt kopā ar draugiem... tas viss man palīdz atpūsties. Man patīk rakstīt, šūt, fotografēt, kārtot ziedus...

Kafija ar draudzeni un laba saruna ir lielisks veids, kā atpūsties.

Daba - pus stunda dabā un galva uzreiz liekas izvēdināta un gatava jauniem darbiem.

Iztīrīt māju vienai. Nesen smejoties teicu, ka kopš esmu kļuvusi par mammu, mājas tīrīšana vienai ir kļuvusi kā SPA :D un tā laimes sajūta, kad apsēdies un viss ir padarīts, tīrs un kārtīgs... Ah!

 

Man neizdodas šīs lietas darīt bieži, jo mans galvenais un primārais darbs šobrīd ir rūpēties par Noa un neizdodas izrauties vienmēr, kad to gribas. Dažkārt zinu, ka ir vajadzīgs atelpas brīdis, bet to nav iespējas īstenot. Tad jābūt radošai un jāprot izmantot savu laiku tā, lai visi ir priecīgi.

 

Būt par mammu ir ļoti skaists, mīlestības un prieka pilns, bet arī intensīvs darbs. Ir viegli aizmirst, ka esmu ne tikai mamma, bet arī Daiga. Viens šāds skaists vakars un Daigas sirds ir pilna, lai atkal dotos pie mammas darbiem ar smaidu. Katrai tas ir kas cits... es novēlu to atrast un rast iespēju īstenot savus mazos sapņus, lai mēs savu bērnu atmiņās būtu mammas ar smaidu un priekā dzirkstošām acīm, nevis dusmīgas un pārgurušas. Desmit minūtes, kafijas krūze, šokolādes gabaliņš, nedaudz miera un aiziet atkal pie bērniem! Laimīga mamma ir laimīgāki bērni! Lai mums katrai izdodas!

IMG_7694.jpg
IMG_7687.jpg
IMG_7688.jpg
IMG_7593.jpg
IMG_7599.jpg
IMG_7610.jpg
IMG_7635.jpg
 Foto:  Anita Austwick  Apģērbs no Lindex

Foto: Anita Austwick

Apģērbs no Lindex

IMG_7642.jpg
IMG_7657.jpg
IMG_7670.jpg
 Foto:  Anita Austwick  Apģērbs no Lindex   

Foto: Anita Austwick

Apģērbs no Lindex

 

 Foto:  Anita Austwick  Apģērbs no Lindex   

Foto: Anita Austwick

Apģērbs no Lindex

 

IMG_7719.jpg
 Foto:  Anita Austwick  Apģērbs no Lindex   

Foto: Anita Austwick

Apģērbs no Lindex

 

IMG_7742.jpg
IMG_7820.jpg
IMG_7725.jpg
IMG_7744.jpg
IMG_7837.jpg
IMG_7836.jpg
IMG_7829.jpg
IMG_7863.jpg
IMG_7875.jpg
 Foto:  Anita Austwick  Apģērbs no Lindex

Foto: Anita Austwick

Apģērbs no Lindex

Dzestrā vakarā

Dzestrā vakarā

Atā vasara! Čau rudeni!

Atā vasara! Čau rudeni!